loader
Porady

MOC WODY - NAJLEPSZY NAPÓJ NA ŚWIECIE

Woda jest najważniejszym napojem, jaki możemy spożywać. Biorąc pod uwagę, że 60% ludzkiego ciała składa się z wody, jasne jest, że woda odgrywa ważną rolę w utrzymaniu naszego ciała w zdrowiu i nawodnieniu.

Badania sugerują, że nie można żyć bez wody dłużej niż 21 dni, a odwodnienie powoduje wyczerpanie, zmęczenie i szybkie obniżenie funkcji organizmu. Możesz przeżyć bez wody 3 dni, jednak to, jak zachowuje się Twoje ciało i jak przeżywasz ten czas, będzie znacznie różniło się od ciał i umysłów, które są dobrze nawodnione.

Podkreśla to siłę, jaką ma woda, aby stymulować i wspierać nasz organizm. Jest ona nie tylko ważnym składnikiem naszego ciała w ogóle, ale kluczowym składnikiem w utrzymaniu naszych ciał w najlepszej kondycji, w jakiej możemy je utrzymać przez całe życie.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PICIA WODY DLA ORGANIZMU

Picie wody przynosi wiele korzyści zarówno dla całego organizmu, jak i dla skóry. Korzyści płynące z picia wody dla organizmu to między innymi:

WODA POMAGA W DOSTARCZANIU TLENU DO ORGANIZMU

Ponieważ komórki krwi składają się w 80% z wody, nie można lekceważyć znaczenia dobrego nawodnienia. Krew jest narzędziem wykorzystywanym przez organizm do przenoszenia tlenu w całym ciele. Dlatego też, utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia poprzez spożywanie wody pomaga zapewnić, że komórki krwi przenoszą efektywne ilości tlenu w całym organizmie.

WODA POMAGA UTRZYMAĆ CIŚNIENIE KRWI

Jeśli komórkom krwi brakuje wody, krew staje się gęstsza, co powoduje wzrost ciśnienia krwi w organizmie. Normalizacja ciśnienia krwi jest niezwykle ważna, ponieważ jeśli ciśnienie jest nieprawidłowe, krew może nie przepływać prawidłowo przez układ krwionośny i tlen lub składniki odżywcze nie będą dostarczane przez nasze tętnice do tkanek i narządów.

Zdolność wody do pomocy w utracie wagi

Woda pomaga organizmowi spalić więcej kalorii, a także hamuje apetyt. Pośrednio, może to pomóc Ci w spożyciu mniejszej ilości kalorii, pomagając w procesie utraty wagi.

Woda pomaga zmniejszyć uszkodzenie nerek

Spożywamy wiele rzeczy, które mogą smakować świetnie, ale nie są dla nas dobre. Woda pomaga to regulować, poprzez rozpuszczanie minerałów i składników odżywczych, co ułatwia ich spożycie przez organizm. Pozwala to również organizmowi na usuwanie produktów odpadowych i stymuluje antyoksydanty do pozbywania się bardziej szkodliwych produktów ubocznych żywności w organizmie.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PICIA WODY DLA SKÓRY

REDUKCJA TOKSYN NA SKÓRZE

Poprzez nawilżanie skóry, pozwalając skórze zachować wilgoć, woda może pomóc skórze wypłukać paskudne toksyny na skórze, jak również w organizmie. Woda jest jednym z najlepszych sposobów na wypłukiwanie toksyn z organizmu.

NAWILŻANIE SKÓRY
Picie kilku litów wody dziennie wraz z dokładnym oczyszczaniem skóry pozwala wodzie oczyścić skórę i odblokować pory, które są zatkane brudem i martwymi komórkami skóry (co jest przyczyną trądziku - więcej na ten temat później) oraz zachować wilgoć i zdrowie skóry.

RADZENIE SOBIE Z OBWISŁĄ SKÓRĄ
Picie odpowiedniej ilości wody pomaga skórze zachować elastyczność i napięcie, co z czasem, po utracie wagi, pozwala jej się napiąć i zmniejszyć zwiotczenie.

CZY PICIE WODY MOŻE POPRAWIĆ STAN TWOJEGO TRĄDZIKU?
Woda ma wiele sposobów, w których może poprawić swoją skórę, co pomaga poprawić trądzik w czasie. Picie wody ma zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie korzyści w leczeniu trądziku.

Po pierwsze, w przypadku trądziku bakteryjnego, woda pomaga usunąć toksyny i bakterie na skórze, zmniejszając potencjał zatykania porów w procesie.

Po drugie, utrzymanie skóry nawilżonej pozwala skórze utrzymać zdrowy odmładzania komórek skóry i produkcji kolagenu. To pomaga w gojeniu się trądziku i zmniejszenie stanu zapalnego z pryszczy trądzikowych i blizn potrądzikowych na skórze.

Wreszcie, zwiększenie spożycia wody pomaga obniżyć poziom cukru we krwi. Wysokie spożycie cukru, w wyniku czego wyższy poziom cukru we krwi jest udowodnione, aby zwiększyć trądzik na skórze. Dlatego też, równoważenie i utrzymanie poziomu cukru we krwi poprzez prawidłowe spożycie wody, która ponownie, pomaga w detoksykacji skóry.

Należy jednak zauważyć, że nie ma szybkiej recepty na trądzik, a na pewno nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Trądzik jest tak skomplikowany stan skóry, że wymaga regularnej konserwacji, bieżącego monitorowania i często testować i dostosowywać programy leczenia. Nie jeden trądzik leczenie naprawia wszystkie przypadki i podczas gdy woda może pomóc w radzeniu sobie z trądzikiem, nie należy się spodziewać, aby być głównym rozwiązaniem dla stanu skóry.