loader
Dermatologia

Jak krem na cellulit może zmniejszyć cellulit / miejscowe złogi tłuszczu?

Punktowa redukcja cellulitu/tłuszczu: czy to możliwe?

Większość ludzi uważa, że kremy na cellulit nie "działają" i nie dziwię się im, biorąc pod uwagę szum, przesadę, błędne informacje i fałszywe zdjęcia przed i po dotyczące wszystkiego, co ma związek z cellulitem - nie tylko kremów na cellulit.

Co więcej, większość osób uważa, że kremy na cellulit nie wchłaniają się lub że to masowanie kremu na skórze działa, a nie sam krem. Są to niedorzeczne poglądy głoszone przez ignoranckich "ekspertów", które omówiliśmy w poprzednich artykułach.

  • Dobrze opracowane kremy rzeczywiście się wchłaniają, nie tylko do skóry właściwej/naskórka, gdzie żyje cellulit, ale także do głębiej położonego tłuszczu podskórnego, jak wykazały badania.

  • I nie, minuta wmasowywania kremu na cellulit w skórę nic nie daje - co za ignorancki umysł to wymyślił?

Ale nawet wiedząc, że krem może się wchłonąć, można zadać sobie pytanie, w jaki sposób krem może zredukować tkankę tłuszczową objętą cellulitem, która znajduje się w skórze właściwej i podskórnej?

I właśnie na to pytanie zamierzam tutaj odpowiedzieć.

Punktowa redukcja tkanki tłuszczowej / cellulitu za pomocą prawdziwego kremu na cellulit

Zanim wyjaśnię, w jaki sposób tłuszcz cellulitowy może zostać uwolniony z komórek tłuszczowych dzięki działaniu dobrego kremu na cellulit, najpierw zdefiniujmy, czym jest dobry krem na cellulit.

Wysokiej jakości krem na cellulit to taki, który zawiera wiele naturalnych składników w wysokich KONCENTRACJACH, które stymulują uwalnianie tłuszczu ze skórnych i podskórnych komórek tłuszczowych, a także działają na wszystkie inne aspekty cellulitu, tj. mikrokrążenie, zwłóknienie, syntezę kolagenu/elastyny, glikację, uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki oraz stany zapalne.

Dlaczego potrzebujemy wielu substancji czynnych o działaniu lipolitycznym (uwalniającym tłuszcz) i dlaczego potrzebujemy ich w wysokich stężeniach, dowiemy się poniżej.

W międzyczasie powiedzmy, że ze względu na maksymalizację zysków, istnieje bardzo, bardzo niewiele tak dobrych kremów na cellulit.

W jaki sposób komórki tłuszczowe gromadzą i uwalniają tłuszcz w reakcji na różne substancje chemiczne

Podobnie jak wszystkie komórki tłuszczowe w organizmie, komórki tłuszczowe dotknięte cellulitem (adipocyty skórne i podskórne) stale uwalniają lub gromadzą tłuszcz w reakcji na kontakt z różnymi substancjami chemicznymi, które docierają do receptorów powierzchniowych komórki tłuszczowej.

Do tych substancji chemicznych należą między innymi hormony, neuroprzekaźniki, adipokiny, trójglicerydy (cząsteczki tłuszczu), glukoza, witaminy, aminokwasy, peptydy i fitochemikalia pochodzące z żywności lub z produktów stosowanych miejscowo, takich jak kremy na cellulit.

  • Jeśli, na przykład, glukoza zostanie wprowadzona z naczyń włosowatych krwi do płynu zewnątrzkomórkowego tkanki tłuszczowej (płynu otaczającego komórkę tłuszczową), komórka zareaguje wchłonięciem glukozy i przekształceniem jej w tłuszcz.

  • Jeśli do komórki tłuszczowej dotrze tłuszcz, zostanie on również wchłonięty.

  • Jeśli w tym samym czasie podawana jest insulina, zwiększa się wchłanianie glukozy/tłuszczu.

Wszystkie powyższe czynniki prowadzą do powiększenia komórek tłuszczowych, co z pewnością nie jest korzystne dla miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej.

W jaki sposób naturalne substancje czynne zawarte w kremie na cellulit stymulują komórki tłuszczowe do uwalniania tłuszczu

Z drugiej strony, jeśli adrenalina / noradrenalina (hormony walki lub ucieczki) są uwalniane lokalnie / przenoszone z krwi do tkanki tłuszczowej, jak to się dzieje na przykład podczas ćwiczeń, komórka tłuszczowa uwolni tłuszcz. Następnie tłuszcz ten trafi poprzez krwiobieg do mięśni i narządów, gdzie zostanie utleniony (spalony) w celu uzyskania energii.

  • Jeśli naturalna substancja chemiczna naśladująca adrenalinę, taka jak forskolina, połączy się z receptorami na powierzchni komórek adipocytów, będzie stymulować uwalnianie tłuszczu (lipolizę).

  • Jeśli naturalny związek chemiczny, który maksymalizuje lipolizę, taki jak kofeina, połączy się z receptorami komórek tłuszczowych, lipoliza ostatecznie się nasili.

Takie substancje aktywne mogą stymulować komórkę tłuszczową do zmiany funkcji w kierunku uwalniania tłuszczu, a nawet mogą spowodować jej przedwczesne obumarcie (proces ten nazywany jest apoptozą adipocytów).

Wszystkie te czynniki prowadzą do kurczenia się komórek tłuszczowych, a nawet do ich przedwczesnej śmierci - co z pewnością jest korzystne dla usuwania cellulitu.

Dlaczego do skutecznego usuwania cellulitu potrzebny jest wieloskładnikowy krem na cellulit o wysokim stężeniu?

Ponieważ jeden szlak biochemiczny zazwyczaj nie wystarcza do osiągnięcia pożądanych rezultatów, Twój krem uwalniający tłuszcz powinien zawierać wiele składników, które działają na kilku szlakach lipolitycznych.

Oczywiście składniki te powinny występować w wystarczająco wysokich stężeniach, aby wywierały wpływ na komórki tłuszczowe. W przeciwnym razie ich przekaz zostanie przytłumiony i zagubiony w kakofonii komunikatów otrzymywanych od hormonów, trójglicerydów, glukozy i innych substancji chemicznych w krwiobiegu.

Żaden krem na cellulit nie "spala" ani nie topi(!) tłuszczu

Jak widzisz, nigdzie w tym artykule nie ma żadnej wzmianki o "topnieniu" czy "spalaniu tłuszczu", ponieważ takie rzeczy nie mają miejsca ani w przypadku zabiegów na cellulit, ani w przypadku kremów na cellulit.

Takie twierdzenia są albo marketingową bzdurą, albo po prostu błędnymi informacjami podawanymi przez ignorantów. Jeśli kupiłaś produkt lub usługę od kogokolwiek, kto obiecuje Ci, że jego zabieg/produkt "spali Twój tłuszcz" lub "stopi Twój tłuszcz", istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostałaś oszukana.

Fakty są takie, że:

  • Twój tłuszcz w komórkach tłuszczowych jest już płynny. Nie musi się topić, dziękuję bardzo.

  • Twoje komórki tłuszczowe również nie topnieją. Żaden naukowiec nigdy nie widział komórki, jakiejkolwiek komórki, "topiącej się".

  • Na poziomie komórek tłuszczowych nie zachodzi też utlenianie tłuszczu. Tłuszcz jest "spalany" (utleniany) tylko w mięśniach i organach.

(W niektórych komórkach tłuszczowych, ale NIE u ludzi, a już na pewno nie w komórkach tłuszczowych objętych cellulitem, komórka tłuszczowa może utleniać swój własny tłuszcz. Dzieje się tak głównie u myszy, u ludzi jest to bardzo ograniczone i występuje tylko w małych tkankach tłuszczowych w okolicach szyi i łopatek).

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, połącz krem na cellulit z rygorystyczną dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

A więc masz to jak na dłoni - potrzebujesz kremu zawierającego kilka składników zwalczających tłuszcz w znacznym stężeniu, w połączeniu z dietą ubogą w węglowodany i tł uszcze, która nie zachęca komórek tłuszczowych do wzrostu.

Idealnie byłoby połączyć stosowanie kremu z ćwiczeniami fizycznymi , które wspomogą krem w walce ze zbędnymi kilogramami.

Dlaczego? Ponieważ ćwiczenia fizyczne powodują wydzielanie adrenaliny/noradrenaliny, które z kolei stymulują uwalnianie tłuszczu, co dodatkowo wspomaga lipolityczne sygnały wysyłane przez składniki aktywne kremu na cellulit.

Oznacza to, że aby uzyskać maksymalne rezultaty, powinnaś stosować krem na cellulit tuż przed i/lub tuż po ćwiczeniach.

Kiedy krem na cellulit działa (a kiedy nie)

Jeśli spełnione są cztery powyższe warunki (wiele substancji czynnych, wysokie stężenie, ścisła dieta i ćwiczenia), krem na cellulit może rzeczywiście pomóc Ci w redukcji cellulitu. Nazywa się to punktową redukcją cellulitu / miejscową redukcją cellulitu.

Jest to przeciwieństwo redukcji cellulitu całego ciała, która następuje dzięki diecie i ćwiczeniom (tj. bez kremów na cellulit lub zabiegów) i której efekt nie jest zlokalizowany na konkretnym obszarze (występuje w mniejszym lub większym stopniu w różnych obszarach ciała).

Z drugiej strony, krem zawierający tylko jeden lub dwa składniki aktywne (lub nawet krem zawierający wiele składników aktywnych, ale w niskich stężeniach) po prostu nie zadziała. Do tej kategorii należy zdecydowana większość tak zwanych "kremów na cellulit".

Ponadto stosowanie nawet najlepszego na świecie kremu na cellulit bez ścisłej diety i ćwiczeń fizycznych nie przyniesie większych rezultatów.

I jak sugerują terminy: punktowa redukcja cellulitu / miejscowa redukcja cellulitu, redukcja ta jest niewielka i miejscowa, tzn. nie można oczekiwać utraty kilogramów tłuszczu, ale raczej niewielkich, powierzchownych, miejscowych złogów tłuszczu, czyli cellulitu.

Czy mogę osiągnąć punktową redukcję tkanki tłuszczowej za pomocą kremu na cellulit?

Punktowa redukcja tkanki tłuszczowej odnosi się do redukcji tłuszczu podskórnego, który znajduje się głębiej niż tłuszcz skórny/podskórny w przypadku cellulitu.

Jeśli podskórne złogi tłuszczu są niewielkie (tzn. gdy mówimy o cienkiej warstwie tłuszczu podskórnego), to owszem, dobry krem na cellulit może z czasem zredukować te złogi tłuszczu, może nie całkowicie, ale w dużym stopniu.

Jednak w żadnym wypadku nie należy oczekiwać, że krem na cellulit czy nawet zabieg na cellulit zredukuje znaczne ilości podskórnego tłuszczu. Niechirurgiczna "liposukcja" istnieje tylko w broszurach marketingowych, ignoranckich artykułach internetowych i mylących postach na Instagramie - nie w prawdziwym życiu.

Odkryj kremy Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie
100+ porad ekspertów, jak zredukować cellulit i ujędrnić skórę