loader
Pielęgnacja

Pięć Kroków Prostych Wskazówek Pielęgnacji Skóry Dla Twojego Blasku

 Jestem dermatologiem i mogę przedstawić Ci wspaniałą piętnastostopniową rutynę pielęgnacji skóry. 

Czy zgubiłam Cię po piętnastu? 

W porządku, nie potrzebujesz tego!

 Jeśli więc szukasz wskazówek, jak stworzyć skuteczną rutynę pielęgnacyjną, która nie będzie pochłaniała dużo czasu, podzielę się z Tobą moim prostym, pięcioetapowym systemem, który zmieści się nawet w najbardziej napiętym grafiku! 

Podstawowa rutyna pielęgnacji skóry

Celem jest ukierunkowana na rezultaty pielęgnacja skóry w kilku kluczowych krokach. 

Chcę, abyś miała zdrową, promienną skórę. Jest to możliwe. 

Oto mój pięciostopniowy plan. 

Krok 1: Oczyszczanie

Zawsze, nawet po długim dniu w pracy lub w stresie. Odłóż swoje chusteczki do demakijażu i zapomnij o podwójnym lub potrójnym oczyszczaniu. Zamiast tego sięgnij po jeden produkt.

Uwielbiam nawilżające produkty oczyszczające: szukaj słów takich jak: delikatny, o zrównoważonym PH i nawilżający, trzymaj się z dala od słów takich jak: laurylosiarczan sodu. To zbyt ostre dla skóry. 

Krok 2: Nawilżaj (i chroń!)

W ciągu dnia używaj wielozadaniowego kremu nawilżającego z filtrem SPF o szerokim spektrum działania, który chroni zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Dzięki temu nie tylko nawilżysz swoją skórę, ale także pomożesz chronić się przed szkodliwym działaniem promieni UV, co w obu przypadkach jest bardzo ważne w walce z przedwczesnymi oznakami starzenia. Jeśli masz skłonność do trądziku, używaj kremu, który nie zatyka porów (niekomedogenny).

Krem pomaga uzupełnić poziom nawilżenia skóry. Pamiętaj, aby wybierać składniki wysokiej jakości, takie jak ceramidy i kwas hialuronowy, które chronią barierę ochronną skóry. 

Krok 3: Krem pod oczy

Skóra wokół oczu jest cieńsza i dużo bardziej delikatna niż ta, która znajduje się na reszcie twarzy, dlatego potrzebuje własnego kremu. Skóra pod oczami jest jedną z pierwszych, na której pojawiają się oznaki starzenia się, dlatego warto poświęcić jej nieco więcej uwagi. 

Krok 4: Pielęgnacja ust

Kolejnym obszarem skóry, który jest cieńszy i bardziej delikatny niż reszta, jest skóra ust. Stosowanie produktu do pielęgnacji ust jest kluczowe, jeśli chcesz, aby Twoje usta wyglądały i były miękkie i elastyczne w dotyku. 

Krok 5: Nawilżanie od stóp do głów

Nie zapominaj o skórze swojego ciała. Po prysznicu powinnaś nałożyć balsam lub krem do ciała, który sprawi, że Twoja skóra będzie miękka i nawilżona od stóp do głów. Wypróbuj krem nawilżający wzmacniający barierę ochronną, zawierający kwas hialuronowy i ceramidy. 

No i proszę! Pięć prostych kroków od dermatologa z certyfikatem, aby Twoja skóra była dobrze nawilżona, piękna i zdrowa!