loader
Kosmetyki

6 prostych wskazówek, jak zapobiegać i pozbyć się trądziku na ramionach

Czerwiec miesiącem świadomości na temat trądziku

Na liście najbardziej irytujących miejsc trądzik może pojawić się, plecy i ramiona są tuż obok pleców i klatki piersiowej. Na jasnej stronie, trądzik w tym trudno dostępnym obszarze nie jest niemożliwe, aby poradzić sobie z.  Trądzik ramiona mogą być adresowane podobnie jak jeden podchodziłby do trądziku twarzy - z ukierunkowanych rutynowych.  Oto kilka moich wskazówek, jak zatrzymać breakouts i pozbyć się trądziku na ramionach, raz na zawsze.

Co powoduje trądzik na ramionach?

"Trądzik może rozwijać się prawie wszędzie na ciele," mówi board-certified dermatolog Elizabeth B. Houshmand, MD. "To nie jest tylko na twarzy. Trądzik na ramionach jest postrzegane zarówno u mężczyzn jak i kobiet, ale częściej u mężczyzn." Podczas gdy płeć może odgrywać rolę w tym problemie pielęgnacji skóry, istnieją również inne czynniki, które wchodzą w grę, jak również.

Trądzik na ramionach Przyczyna #1: Nie mycie się pod prysznicem zaraz po treningu
Po uderzeniu siłowni, należy wskoczyć pod prysznic i spłukać w ciągu dziesięciu minut. "Kiedy masz trądzik na ciele, jest to często spowodowane przez zbyt długie oczekiwanie na prysznic po treningu. Weź zapasową koszulkę lub ubrania i wydostać się z tych spoconych szaf ASAP!
Trądzik na ramionach Przyczyna #2: Tarcie od sprzętu sportowego
To jest tak powszechne dla sportowców, aby uzyskać trądzik z ich sprzętu sportowego, że jest rzeczywiście nazwa dla niego: trądzik mechaniczny. Wszystko, co ociera - od plecaków do syntetycznych mundurów - i zatrzymuje pot i ciepło na skórze może powodować podrażnienia. Aby zapobiec zaognieniom, spróbuj umieścić czystą wyściółkę między sprzętem a skórą, aby ograniczyć ocieranie, i trzymaj się luźnych, dopasowanych ubrań.

Przyczyna trądziku na ramionach #3: Nie pranie ubrań po spoceniu się
Pot, brud i inne bakterie mogą przykleić się do Twoich ubrań, jeśli nie wypierzesz ich po treningu.  Wyrób w sobie nawyk wrzucania brudnej bielizny bezpośrednio do prania, a także zabieraj ze sobą ubrania na zmianę na ćwiczenia, zwłaszcza jeśli obficie się pocisz. Zbyt długie siedzenie w spoconych ubraniach może spowodować powstanie trądziku. "Wyjdź z ubrania na siłownię lub cokolwiek spoconego tak szybko, jak to możliwe," Dr Houshmand mówi. "Im szybciej pot wyparuje, tym mniej prawdopodobne jest, że pojawią się u ciebie guzki".

Trądzik na ramionach Przyczyna #4: Hormony
Ze względu na wzrost produkcji sebum z wahań hormonalnych, dorastające kobiety przechodzące przez okres dojrzewania są najbardziej podatne na różne formy trądziku, które mogą obejmować trądzik ciała.
Jak oczyścić trądzik na ramionach
Jeśli trądzik barkowy uczynił dom na powierzchni skóry, oto jak można pomóc bezpiecznie oczyścić te skazy:

Trądzik na ramionach Wskazówka #1: Używaj antybakteryjnych mydeł i płynów do mycia ciała
Jeśli chodzi o mycie ciała, świeży zapach lawendy jest popularnym wyborem pod prysznic, ale jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, używanie produktów zawierających substancje zapachowe może powodować podrażnienia. Polecam mydło antybakteryjne, aby pomóc oczyścić trądzik barkowy, zawsze zalecam stosowanie mydła antybakteryjnego i środka złuszczającego, takiego jak SkinCeuticals Micro-Exfoliating Scrub. "Jeśli pacjenci nadal mają problemy, zalecam dodanie SkinCeuticals Blemish + Age Defense na ich problematyczne obszary".

Wskazówka dotycząca trądziku na ramionach #2: Oczyszczaj skórę za pomocą płynu do mycia ciała z nadtlenkiem benzoilu lub kwasem salicylowym
Nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy to jedne z najpopularniejszych składników produktów do pielęgnacji skóry zwalczających trądzik. Można je znaleźć w preparatach do mycia twarzy, kremach, żelach, preparatach punktowych i innych. Jeśli stosujesz preparat do przemywania twarzy zawierający nadtlenek benzoilu, pozwól mu pozostać na skórze przez kilka minut przed spłukaniem. Skóra na ramionach jest grubsza, więc taka taktyka pomaga w lepszej penetracji składnika. Polecamy również wypróbowanie płynu do mycia ciała CeraVe SA. Zawiera on kwas salicylowy, który pomaga złuszczać nierówności skóry bez pozbawiania jej wilgoci.

Porada na trądzik na ramionach #3: Wypróbuj spray do ciała zwalczający trądzik
Ramiona nie są najłatwiej dostępną częścią ciała, dlatego też spraye przeciwtrądzikowe przydają się w walce z trudno dostępnymi strefami trądzikowymi. Zalecamy stosowanie oczyszczającego sprayu przeciwtrądzikowego do ciała AcneFree, ponieważ zawiera on kwas salicylowy, kwas glikolowy, witaminę B3 i aloes, które pomagają oczyścić skórę z wyprysków. 
Trądzik na ramionach Wskazówka #4: Złuszczaj skórę 
"Bardzo ważne jest, aby delikatnie usuwać nagromadzone na ramionach komórki skóry, złuszczając je pod prysznicem" - mówi dr Houshmand. Zaleca stosowanie produktów zawierających kwasy alfa-hydroksylowe lub beta-hydroksylowe (BHA), które są chemicznymi środkami złuszczającymi. Składniki te pomagają delikatnie usunąć z powierzchni skóry wszelkie zanieczyszczenia, brud i osady.

Wskazówka nr 5 dotycząca trądziku na ramionach: Nie wyrywaj pryszczy
Wyrywanie pryszczy tylko pogorszy ich wygląd i może doprowadzić do infekcji. Jeśli czujesz, że wyczerpałaś już wszystkie możliwości, nie uciekaj się do dłubania w skórze. "Zamiast tego udaj się do dermatologa z certyfikatem, aby uzyskać pomoc w przypadku trądziku, który nie ustępuje" - radzi dr Houshmand.
"Istnieją leki, które mogą być przepisane, aby pomóc oczyścić trądzik," 

Ramię trądzik Tip #6: Zastosuj szeroki zakres ochrony przeciwsłonecznej
Krem z filtrem przeciwsłonecznym jest niezbędny do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV, jednak wiele osób wciąż zapomina o stosowaniu go na całym ciele. Bez względu na porę roku, dr Houshmand zaleca codzienne nakładanie kremu z filtrem na ramiona, twarz i wszelkie inne obszary skóry narażone na działanie promieni słonecznych. "Będziesz chciał się upewnić, że chronisz swoją skórę za pomocą niekomedogennego filtra przeciwsłonecznego", mówi. "Jeśli masz tłustą skórę i skłonność do wyprysków, upewnij się, że twój krem przeciwsłoneczny nie zawiera oleju". La Roche-Posay Clear Skin Oil-Free Sunscreen posiada filtr SPF 60, pochłania nadmiar sebum i redukuje błyszczenie się skóry bez uczucia tłustości po nałożeniu.