loader
Kosmetyki

Woda micelarna: Jeden z moich sekretów urody!

Czym jest woda micelarna i w jaki sposób mogę ją stosować w mojej rutynie pielęgnacyjnej? 

Zawsze uwielbiałam dobrą wodę micelarną, a szczególnie teraz, w gorące, wilgotne lato i podczas noszenia maseczek, jest to produkt zmieniający reguły gry! 
Jest ona bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry i świetnie nadaje się do usuwania potu po treningu lub do zmywania makijażu za pomocą jednego prostego machnięcia.

Co to jest woda micelarna?

Woda micelarna została stworzona w oparciu o technologię miceli: małe, okrągłe cząsteczki oczyszczające, które są zawieszone w roztworze i współpracują ze sobą, aby przyciągać, zatrzymywać i delikatnie usuwać zanieczyszczenia. Może być używana do usuwania wszystkiego, od zanieczyszczeń i makijażu na powierzchni skóry po makijaż oczu i tusz do rzęs, a wszystko to bez podrażnień i wody. Umieszczasz wodę na płatku kosmetycznym i wycierasz. To takie proste. 

Korzyści płynące z używania wody micelarnej

Oprócz tego, że woda micelarna jest przeznaczona do stosowania bez wody, ten rodzaj oczyszczania nie jest szorstki ani wysuszający, więc jest bezpieczny dla skóry wrażliwej. Może być również stosowana jako produkt do demakijażu i środek oczyszczający, dzięki czemu oszczędzasz czas!

Jak używać wody micelarnej

Aby użyć, zalecam dobrze wstrząsnąć roztworem, ponieważ wiele formuł zawiera dwufazową formułę, którą należy wymieszać dla uzyskania optymalnych rezultatów. Następnie, nasącz płatek kosmetyczny roztworem. Aby usunąć makijaż oczu, przytrzymaj płatek kosmetyczny nad zamkniętym okiem przez kilka sekund, a następnie delikatnie przetrzyj, aby usunąć makijaż i tusz do rzęs. Powtórz tę czynność na całej twarzy, używając nowego płatka kosmetycznego.

Ulubione wody micelarne

La Roche-Posay Effaclar Ultra Woda micelarna*.
Produkt ten zawiera termalną wodę źródlaną i glicerynę. Micele pomagają usuwać ze skóry zanieczyszczenia, oleje i makijaż.


Lancome Eau Fraîche Douceur*

Uwielbiam wszystkie rzeczy związane z wodą różaną, a ta woda micelarna do oczyszczania zawiera ekstrakt z róży, który nawilża i łagodzi podrażnienia.

 

Bioderma Sensibio H2O
Sensibio H2O marki Bioderma to absolutny must have, jest delikatny i nawilżający. Polecam go nawet pacjentom o zestresowanej lub wrażliwej skórze.