loader
Dermatologia

8 nieoczekiwanych wskazówek dotyczących usuwania cellulitu i ujędrniania skóry

Zapomnij o głupim szczotkowaniu ciała na sucho i szorowaniu ziarnami kawy

Istnieją o wiele mądrzejsze sposoby na redukcję cellulitu. Mamy przyjemność podzielić się z Tobą kilkoma nieznanymi. Poniżej przedstawiamy osiem sposobów na redukcję cellulitu, które mogą wydawać się nieoczekiwane dla niewtajemniczonych, ale mają sens dla tych, którzy dobrze poznali cellulit.

Odkryj kremy do nóg Celluence®.
Odkryj zabiegi na cellulit Meso-CRF®.

1/ Wypij espresso zamiast wcierać w nogi ziarna kawy

Mówiąc "wypij espresso", nie mam na myśli picia kawy, ale nakładanie jej na nogi. Cały ten szum związany z peelingiem z ziaren kawy opiera się na założeniu, że kofeina przenika przez ziarna do skóry, aby zwalczać cellulit. Kofeina jest jednak tak mocno związana w ziarenkach kawy, że nie ma najmniejszej szansy, aby kiedykolwiek dotarła do głębokich komórek tłuszczowych skóry. Wszystko, co robi ten nagłośniony zabieg, to złuszczanie naskórka. Z drugiej strony, filiżanka espresso zawiera 100 mg czystej kofeiny, która jest gotowa do wchłonięcia przez skórę. Zamiast więc używać zmielonych ziaren kawy, skorzystaj z tej niesamowitej technologii ekstrakcji kofeiny zwanej "ekspresem do kawy" i wykorzystaj ją na swoją korzyść w walce z cellulitem. Sprytne, co?

2/ Masuj skórę dłońmi zamiast szczotkowania ciała na sucho

Szczotkowanie ciała to kolejna metoda złuszczania naskórka, która jest reklamowana jako metoda redukcji cellulitu. Problem ze szczotkowaniem na sucho polega na tym, że aby dotrzeć do głębszych warstw skóry, w których żyje cellulit, musiałabyś najpierw podrapać naskórek aż do krwawienia, a i tak niewiele byś osiągnęła. Z drugiej strony, nałożenie bardzo małej ilości olejku i masowanie skóry, a nie mięśni, długimi ruchami w górę, na przemian z mocnym ugniataniem, rzeczywiście wpłynie na Twój cellulit. Nie tak bardzo jak profesjonalne zabiegi, ale na pewno o wiele bardziej niż szczotkowanie na sucho, które nie daje prawie żadnych rezultatów.

3/ Odstaw tabletki antykoncepcyjne

Estrogen jest przyczyną powstawania cellulitu u kobiet, a u mężczyzn nie, a tabletki antykoncepcyjne zawierają mnóstwo sztucznego estrogenu, o którym wiadomo, że stymuluje gromadzenie się tłuszczu na skórze ud, czyli cellulit. Udaj się więc do swojego lekarza rodzinnego i omów alternatywne metody antykoncepcji, a Twoje nogi będą Ci za to wdzięczne.

4/ Wypij trochę bezkofeinowej kawy - i bezkofeinowej herbaty oraz bezkofeinowej zielonej herbaty

Nie, w dzisiejszych czasach kawa bezkofeinowa nie jest produkowana z "chemikaliów", a w rzeczywistości kawa bez kofeiny (której niektórzy ludzie nie tolerują) jest dla Ciebie dobra. Większość napojów bezkofeinowych produkuje się obecnie metodą Swiss Water Method, która usuwa kofeinę, ale zachowuje wszystkie korzystne polifenole, o których wiadomo, że zwalczają kofeinę.

5/ Odkryj cuda morza

Wakame, wodorosty, które można obecnie znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością, są znane z tego, że pomagają spalać tłuszcz w procesie zwanym termogenezą, zwłaszcza w połączeniu z olejami rybnymi omega-3. Zatem rozkoszuj się łososiem w sosie i sałatką z wakame, popijając zieloną herbatę bezkofeinową. To najzdrowszy posiłek antycellulitowy, jaki można sobie wyobrazić.

6/ Wypij zastrzyk z kurkumy

Kurkumina, występująca w kurkumie, ma działanie lipolityczne (spalanie tłuszczu), przeciwwłóknieniowe i przeciwzapalne (zwłóknienie i zapalenie to dwa ważne aspekty cellulitu). Dodaj więc trochę kurkumy w proszku do mleka kokosowego i ewentualnie odrobiny stewii, a przygotujesz przyjazny dla nóg i zaskakująco smaczny napój. Zawsze możesz dodać do tej mieszanki odrobinę czystego espresso, aby dodać jej dodatkowego blasku.

7/ Bądź czarną Wenus

Czarny ryż, znany również jako "czarny ryż Venus", jest pełen błonnika, a także polifenoli (czyli tego, co większość ludzi określa jako "przeciwutleniacze", które są znane z tego, że zwalczają wiele aspektów cellulitu). Jeśli chodzi o zdrowe węglowodany i cellulit, czarny ryż Venus jest najlepszym kompromisem i zdecydowanym zwycięzcą.

8/ Rozważ ponownie stosowanie kremów na cellulit

Większość kobiet odrzuca kremy antycellulitowe jako "sztuczki" i nieskuteczne, i całkiem słusznie, ponieważ większość z nich zawiera zbyt mało składników aktywnych, aby wywierać jakikolwiek realny wpływ. Jednak niektóre kremy przeciw cellulitowi zawierają dużą ilość substancji czynnych, i to w wysokim stężeniu, a w połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi mogą przynieść znaczące efekty. Kremy Celluence® zawierają 40 różnych substancji czynnych o działaniu antycellulitowym, w tym wspomniane wyżej polifenole. Oprócz działania na cellulit, kremy Celluence® oferują również natychmiastową ulgę dla zmęczonych, ciężkich nóg, idealną na lato.

Odkryj kremy do nóg Celluence®.
Odkryj zabiegi na cellulit Meso-CRF®.

© 2016-2021 LipoTherapeia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania bez pisemnej zgody. Ten artykuł został po raz pierwszy napisany w 2016 roku i ostatnio zaktualizowany w 2021 roku.