Mariusz Olejniczak jednym z prelegentów webinarium „Niekomercyjne badania kliniczne – nowe otwarcie”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium informacyjnym dotyczącym nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne w zakresie finansowania i realizacji niekomercyjnych badań klinicznych w Polsce, które odbędzie się 26.11.2015 roku. Jednym z prelegentów webinarium będzie Mariusz Olejniczak, który poprowadzi panel pt. „Rola badacza i sponsora niekomercyjnego badania klinicznego”.

Webinarium organizowane jest przez Małopolski Ośrodek Medycyny Translacyjnej UJ CM przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce. Więcej informacji i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie: http://www.momt.uj.edu.pl/

Niekomercyjne badania kliniczne stanowią istotny czynnik postępu wiedzy w naukach medycznych. Ich celem zwykle nie jest wprowadzenie nowego leku, lecz analiza skuteczności leków będących już na rynku, w rożnych populacjach chorych lub we wskazaniach innych od pierwotnego.

Spółki Monitor CR i Monitor SM angażują się w rozwój niekomercyjnych badań klinicznych w Polsce poprzez tworzenie dedykowanych dla badań niekomercyjnych Narzędzi Monitor, a także uczestnicząc w różnorodnych inicjatywach w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że nasze oprogramowanie w wersji dla badań niekomercyjnych będzie ułatwieniem w pracy podmiotów zaangażowanych w ten proces, co może przyczynić się do wzrostu liczby prowadzonych badań.